Захоплююча Японія

21.08.2019
Євген Кравченко

Після тривалого та доволі виснажливого перельоту я нарешті зробив крок  на землю інопланетян з blowing-mind традиціями, абсолютною культурою гостинності  та звивистими зеленими містами. Під час перебування в Японії, я відкрив для себе світ іншої планети з автентичним стилем життя місцевих жителів, які радо прийняли мене до свого побуту. Я дуже вдячний усім приймаючим сім’ям, які піклувались про мене та показували свою захоплюючу країну. Ми мали змогу відвідати неймовірні місця – гору Фудзі, святиню Ісе, село Мейдзі та інші перлини японської природи та архітектурної спадщини.

 

Цей місяць був наповнений великою кількістю захоплюючих подій, створюючи враження на все життя. Одне з найяскравіших – відвідування турніру з сумо. Неймовірним було побачити на власні очі урочисті ритуали та грандіозні поєдинки між надзвичайно сильними чоловіками, вага яких удвічі більше моєї. Чотири години пролетіли, як одна хвилина, і залишили дивовижні спогади.

 

В Україні кожен має уявлення про суші, але, насправді, окрім сирої риби, японська кухня містить у собі дивовижну палітру смаків. Крім того, основними складовими страв виступають корисні продукти: овочі, морепродукти та крупи. Темпуру, тороро, шабу-шабу, манджу, рамен – список того, що я спробував за цей місяць можна продовжувати дуже довго.

 

Японські промислові компанії відомі в усьому світі, і було захопливо вивчати різноманіття їхніх технологій та інженерних рішень . З моїми host-family ми відвідали фабрику Toyota, музеї текстилю та кераміки, фабрику консервів, залізничний музей та багато інших. Як майбутній фізик, я отримав велике задоволення, спостерігаючи, як високотехнологічні механізми автоматично збирають раму автомобіля і відправляють її далі по конвеєрній лінії.

 

Під час табору я зустрів багато цікавих людей з усього світу. Ми чудово провели час разом: американські гірки, екскурсії, ігри та музеї принесли масу задоволення, а довгі поїздки на автобусах між ними – дискусії з цікавими співрозмовниками. Цей насичений тиждень містив безліч заходів, приємні спогади про які залишаться в моєму серці, та один видатний момент, який заслуговує на особливу згадку – медитацію в буддійському храмі в Кіото. Прекрасний вид, тиша та мінімалистичний інтер’єр створили неймовірну спокійну та душевну атмосферу, яка допомогла відійти від повсякденних справ і залишитися наодинці зі своїм внутрішнім світом. А прогулянка по традиційному японському саду навколо храму допомогла переосмислити багато важливих питань і поставити життєві цілі на майбутнє.

 

 

Я дуже люблю грати в шахи, а за цей місяць я відкрив для себе ще одну прекрасну гру – сьогі, японську версію, що є навіть складнішою за звичну для нас. Одна з головних відмінностей – побиті фігури не виходять із гри, а можуть бути знов виставленні супротивником на дошку у майже в будь-яку точку. Через це розмін фігурами призводить не до розрядки ситуації, а до її загострення.

На початку було дуже важко перебудувати стратегію та стиль мислення, до яких я звик за багато років практики звичайних шахів. Але потім я пристосувався до нових правил і отримав багато задоволення, граючи зі своїми host family.

 

Я дуже вдячний своїм приймаючим сім’ям та організаторам YCE за цей дивовижний досвід, що вагомо вплинув на мій світогляд . Сподіваюся, що одного дня я повернусь до Японії і ще раз побачу чудових людей, яких я зустрів протягом цього місяця.