Подорож до Італії

Марія Ошийко
У серпні 2017 року мені пощастило стати учасницею програми Lions Club Youth Exchange та пізнати таку прекрасну країну як Італія. Так, тут дійсно пасту їдять кожного дня на обід та вечерю, ніхто ніколи не приходить вчасно, ніхто не турбується з жодного приводу,  люди насолоджуються кожним днем, смакуючи каву. Стереотипи можуть залишатися стереотипами, але це насправді круто, коли у якийсь момент починаєш розуміти, що ти ввібрала цей сонячний, привітний край. Щоб по-справжньому пізнати країну потрібно поспілкуватися з місцевими жителями, розчинитися у їхньому середовищі.

Я дізналася чим живуть італійці саме завдяки надзвичайно привітній сім’ї перукарів-стилістів, з якою мені пощастило провести тиждень у крихітному містечку Сельчі. Англійською розмовляла лише найстарша дочка Дуска, проте це не завадило мені спілкуватися з її чудовими батьками та непосидючими братами-близнюками. Неймовірні, темпераментні, доброзичливі, щирі люди!

Завдяки ним я поніжилась на сонечку на найчистіших пляжах Південної Італії, відвідала чимало мальовничих міст таких як, Лечче, Отранто, Галліполі, Бріндізі, скуштувала найсмачніші в своєму житті піцу та пасту, пізнала побут, звичаї та традиції італійців, а також стала блондинкою (в останній день батько вирішив зробити для мене неочікуваний, проте приємний подарунок). За цей короткий проміжок часу сім’я Zizzari стала для мене дуже близькою і рідною.

Щоб розповісти про всі пригоди, що трапилися зі мною під час табору не достатньо тижня. Море нових вражень та цікавого досвіду. Кожні 3-4 дні зміна локації табору, нові міста, зустріч із мером Барі, меценатські вечори, вечірки на віллах членів Lions Club, ніч на борті величезного парому, сходження на згаслий вулкан, смачнюще gelato, і це ще далеко не весь список. Проте найкраще, що подарував мені цей табір – це нові друзі.

Досі не можу повірити, що 40 людей з різних країн всього лише за 2 тижні стали однією сім’єю. Час, який ми провели разом, вимірювався не днями, а емоціями та спогадами, тому здається, що ми знаємо одне одного все життя.