Нідерланди

19.09.2017
Уляна Яцинин

The Netherlands: яка ж одна із найзаможніших країн ЄС зсередини?

Влітку 2016 року мені вперше випала можливість взяти участь у Lions Club Youth Exchange. Дуже спонтанно та майже інтуїтивно я обрала країну, половина території якої ще відносно недавно була морем, та й досі 60% її населення живе під рівнем моря – Нідерланди. Для більшості з почутою назвою міста Амстердам виникає ряд асоціацій: канали, похилені будинки, наркотики, вулиця Червоних Ліхтарів, алкоголь, вседозволеність. Проте, коли потрапляєш у цю “вседозволеність”, то кидається в очі лише бездоганний порядок, ідеальна точність, хороші манери та привітність людей. То може таки правда, що коли заборонений плід стає дозволеним, то припиняє бути солодким?

Моє знайомство саме із культурою Нідерландів розпочалось у визначному місці для історії ЄС: місті підписання додатку до Декларації про створення Європейського Союзу – Маастріхті. Місто, що відчуло на собі вплив кількох різних держав, зокрема Франції, Бельгії, Німеччини та безпосередньо Нідерландів, вражає своєю архітектурною цілісністю та гармонією стилів, яке деколи навіть жителі Амстердаму вважають найгарнішим поселенням їхньої держави.

Пощастило жити із чудовою дівчиною із Фінляндії, пізнавати побут жителів провінції Лімбург у молодій сім\’ї приватних підприємців та познайомитись із сім\’єю речниці мера цього міста, яка показала нам  будинок парламенту та познайомила із традиційною кухнею.
Ми мали можливість почути багато про історію міста, відчути себе істинними голандцями пересуваючись велосипедом, відвідати форт, печери та місця, де були знайдені вагомі речі для палеонтології. Та те, що змушує усміхатись при єдиній згадці, це вечори у теплому колі друзів приймаючої сім\’ї та членів Lions Club.

  Якщо говорити про час проведений у таборі, то важко стримати сум, усвідомлюючи, що вже не бачила цих людей 2 місяці. Як можна так полюбити когось, з ким перебуваєш лише 10 днів?
Дивно, як 30 людей із різних країн можуть бути такими однаковими і такими кардинально різними водночас.

Але найбільш вражаючим було те, що молодь, яка знаходиться від України за сотні кілометрів, уважно слідкує за подіями в ній, ненаграно співчуває всім та кожному, хто постаждав від цієї національної трагедії, та просто не уявляє, як можна жити в стані постійного стресу. Не було місця в Нідерландах, де б мене не запитали про події на Сході.    І це не може не надихати!